Post Single Page

Kariera? Wyjdź z własnej strefy komfortu

admin

In Walat Kontra Posted

Walat kontra Kariera

Ludzie inteligentni mają brzydki charakter pisma, bo ich ręka nie nadąża za myślami. Przerażające. Co będzie, jeżeli nie rozczytamy ich komunikatu o końcu świata? Gdy zabazgrają testament? Czy oni nie mogą zwolnić? Uważam, że powinni. A najlepiej, gdyby zwolnili się z pracy.

Kariera? Wyjdź z własnej strefy komfortu

Tak. Piszą o tym wszyscy i wszędzie. Rzuć robotę, spełniaj marzenia. Zapuść brodę, pij benzynę. A co u ciebie? Dziękuję, wszystko dobrze. Idę do domu. Ale? No, idę do domu, już teraz, dokończ za mnie. Dokończ ten tekst i napisz następny. Proszę bardzo. Kraków. Wyszedłem z redakcji podczas radiowego programu na żywo. Do dziś słyszę histeryczny krzyk wydawcy, która nadal nie zapłaciła mi rachunku za lekcję zarządzania. Dlaczego? Bo wyjście ze strefy komfortu zostało zawłaszczone przez managerów, którzy biorą milenialsów na staż. Mówią coś o zrobieniu portfolio. Ich zdaniem, pokolenie milenialsów nie wychodzi ze strefy komfortu, ono bezpodstawnie ucieka. Obrażalscy. Ja uciekłem, aby trzy lata później być dyrektorem. Skok w dal. Ze stażysty na dyrektora. Miasto w województwie opolskim w roli promu kosmicznego na planetę marzeń.

I wiecie co?

Po czterech latach zrezygnowałem. Wybrałem umowę zlecenie w Piasecznie. I wciąż szukam dalej. Pokolenie milenialsów dostaje niezasłużony wpierdol za brak cierpliwości, za ambicje, za potrzebę doświadczania. Z jednej strony inwestujemy w kolejne regały na następne umowy o dzieło, i pólka pęka, syf na czole, zaś z drugiej – otwieramy małe pododdziały naszych większych oddziałów, a w trzy lata stajemy się prezesami swoich kolegów z podwórka. Skąd ta różnica? Tak jak ci koledzy – z podwórka. Ktoś musi obrywać, aby drugi mógł bić. I nie chodzi tu o bicie piany. Kariera? Wyjdź z własnej strefy komfortu. Gdy introwertycy siedzą cicho i ukrywają swoje zdanie, pozbawieni hamulców zadymiarze wyrastają na głos całego pokolenia. Warszawa. Pan od social mediów mówi, że budowanie marki to delikatna sprawa. Piłeś?

Jezu.

– Nie wrzuca zdjęcia na fejsa, bo cię zwolnią – mówi. A może pokolenie milenialsów nie powinno też imprezować w pięciogwiazdkowych hotelach, nie powinno jeździć szybkimi samochodami, nie powinno prasować koszul i jeść cielęciny? Tak myślą managerowie z pokolenia, które prześciga się na bylejakość charakteru pisma. Społeczne wykluczenie dla osób, które idą po swoje. Większość tekstów motywacyjnych adresowana jest do generacji X. Możemy w nich przeczytać, że milenialsi nie wiedzą, czego chcą, a chcą więcej niż można im dać, a dają z siebie tylko tyle, na ile sami się zdecydują. Jak to było? – Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży, to że już więcej do niej nie należę – rapował kiedyś Staszewski. Skąd problemy? Pokolenie milenialsów myśli tak szybko, że ręce odmówiły posłuszeństwa. Nie mamy charakteru? Tak, ale chodzi tutaj wyłącznie o charakter pisma. Naszej inteligencji nie można podrobić.


Walat Kontra to Blog o Pokoleniu Y (1984-1997). Też Ci mówią, że chcesz za dużo? Czytaj poradnik dla milenialsów – demotywacje, detonacje, detox.

Podoba się? Udostępnij tekst lub dołącz do Czytelników newslettera.